محصولات روز
منوی اصلی
وبـــــــــــــــــــــــگذر
لینک دوستان
نویسندگان
محصولات فروشگاه
لینک دونی
 
محصولات روز
امروز :

وابسته به سایت www.FunShad.com

آخرین به روز رسانی:

جستجو :

طراح قالب
دسته بندی مطالب
آخرین مطالب
دسرِ مارِ موز و توت فرنگی ، ایده ای برای سال مار ....

آنچه باید درباره سمنو بدانید

طرز تهیه شکلات کاراملی مخصوص نوروز

روش هایی برای یک خانه تکانی آسان و سریع به روش مارتا استوارت

آش میوه سنتی اردبیل

اطلاعاتی در مورد سمنو

تمیزی یا وسواس؟

خانه تکانی یا خودکشی؟

شیرینی های ممنوع در ایام نوروز

چرا «چهره‌های محبوب» فقط عیدها به تلویزیون می‌آیند؟

این بیماران آجیل نخورند

ایده ای جالب و زیبا برای سبزه عید که تا به حال ندیده اید

ایده هایی برای تزئین پول

نگران «کلاه قرمزی» نباشید!

این "س" هفت سین را بیشتر بشناسید

این شکلات های زیبا را در منزلتان درست کنید

«علی ضیاء» به جای فرزاد حسنی در برنامه تحویل سال

با دکوراسیون هندی خانه تان را جذاب تر کنید

خانه تکانی و دو خطر

آیا تمیزکردن خانه برای زنان خطر دارد ؟

طرز تهیه‌ شیرینی بدون نیاز به پختن ویژه نوروز

والپیپر های زیبای طبیعت با کیفیت بالا سال ۹۲

کد آهنگ های پیشواز ایرانسل نوروز ۱۳۹۲

جدیدترین آهنگ پیشواز همراه اول سال ۹۲

زنان عید ۹۲ امسال چه بپوشند؟

تخم مرغ سفره هفت سین تان را اینگونه تزئین کنید

منتظر ویژه برنامه نوروزی «احسان علیخانی» باشید

کارهای ممنوع در خانه تکانی

دانلود تقویم برای سال ۱۳۹۲

اس ام اس های طنز عید نوروز ۱۳۹۲


لیست کامل مطالب ارسال شده
صفحات جانبی
آمار و اطلاعات

امروز :
دیروز :
این ماه :
ماه قبل :
کل :
تعداد نویسندگان :
تعداد صفحات : 0

تعداد کل پست ها :

عضویت در سایت

برای عضویت در خبرنامه و در سایت آدرس ایمیل خود را در زیر وارد کنید و بر روی شکل کلیک کنید تا عضویت شما تایید شود و سپس به ایمیل باکس خود رفته و روی لینک تایید ایمیل که به صورت یه ایمیل برای شما فرستاده شده است کلیک کنید تا عضویت شما فعال شود توجه داشته باشید که 2 نوع عضویت وجود دارد عضویت در گروه یاهو و عضویت در گروه گوگل یکی در یکی و یا در هر دو گروه عضو شوید :

Subscribe to fun shad  
ابر برچسبها
 

 
نوروز در اندرونی ناصرالدین شاه چه حال و هوایی داشت؟!
نوروز در اندرونی ناصرالدین شاه چه حال و هوایی داشت؟!


نوروز جشن باستانی ایرانیان| 9rooz.ir

سپس شاه به بالاخانه قمرالسطان خانم شیرازی که یکی از زن‌های محبوبش بود برآمده مشرف به حوضی کم عرض و پر طول پای بالاخانه پشت میزی قرار می‌گرفت و دو سینی بزرگ طلا....
آنچه می‌خوانید شرح برگزاری مراسم عید نوروز در دربار و اندرونی ناصرالدین‌شاه قاجار است.
به گزارش خبرآنلاین، راوی این مراسم معیرالممالک یکی از نوه‌های دختری ناصرالدین شاه است.

• با کیفیت‌ترین اعیاد از حیث آداب و عوالم عید نوروز بود. از یک ماه به عید مانده در سراسر شهر خاصه دراندرون شاهی ولوله شعف‌آمیزی حکمفرما و بساط عیش و سرور برپا بود. اطاق‌ها رفته و تمیز می‌گردید و هرکس به قدر مقدور در فکر تهیه جامه‌های نو و زویر و آرایش‌های نوین بود. سه روز به نوروز مانده فراشان سرخ‌پوش از جانب دیوان برای هر یک از دختران شاه که به شوهر رفته بودند، خوانچه محتوی شیرینی و نقل و کله قند و آجیل و غیره می‌بردند. پنجاه تومان شاهی سپید در کیسه‌ای از تافته سرخ، در یکی از خوانچه‌ها بود و دو خوانچه دیگر را «گلباغچه» می‌ساختند، بدین معنی که دیواره‌ای مشبک از موم رنگین به ارتفاع نیم زرع دور خوانچه ترتیب داده، انواع میوه و گل و گیاه از موم و سقز الوان در گلدان‌های بلورین زرورق زده، در آن قرار می‌دادند و یک خوانچه را نیز با اسپند الوان و عناب‌های زراندود زینت می‌کردند.

• در عید نوروز سه سلام منعقد می‌شد: سلام عام تحویل، سلام عام تخت مرمر و سلام خاص سر در. یک روز پیش از عید از طرف رئیس تشریفات دربار علی‌خان ظهیرالدوله داماه شاه برای طبقات مختلف دعوتنامه فرستاده می‌شد و مدعوین بایستی یک ساعت قبل از تحویل حضور به هم رسانند.

• ترتیب آراستن موزه و ایستادن اشخاص بدین منوال بود: از چند گام به در ورودی تالار مانده، سفره سپید بزرگی گسترده، بساط هفت‌سین را روی آن می‌چیدند و دامنه آن تا شاه‌نشین وسیعی که تخت مرصع فتحعلی‌شاه در آن قرارداشت کشیده می‌شد. بالای تخت مسندی زربفت کار هندوستان می‌گستردند، روی آن تشکچه‌ای از مخمل ارغوانی مروارید دوزی می‌نهادند و کنارش دو متکای جواهردوزی با ریشه و منگوله مروارید قرار می‌دادند. چهار شمعدان مرصع با آویزهای درشت از سنگ‌های قیمتی در چهار گوشه تشک نهاده، شمع‌ها را می‌افروختند. خواه روز و خواه شب سایر جارها و چلچراغ‌ها را نیز روشن می‌کردند و مجلس شکوهی به خود گرفته، جواهر تخت و نشان‌هایی که بر سینه حاضران نصب بود، در پرتو چراغ‌ها درخشیدن می‌گرفت. در شاهن‌نشین‌های اطراف تخت روسای ایل قاجار با سرداری‌های ترمه و شمشیرهای مرصع و روسای کشیکخانه و سواران مهدیه و منصور و غلام پیشخدمت‌ها وقورچیان و روسای زنبورکخانه با لباس‌های رسمی می‌ایستادند. در یک سوی هفت‌سین سران سپاهی با نیم تنه سپید و شلوار قرمز یراق‌دار و شارپ صف آراسته نایب السلطنه در راس آنان قرار می‌گرفت، در سوی دیگر مستوفیان با شال و کلاه و جبه ترمه و چاقچور قصب سرخ ایستاده و مستوفی الممالک با جبه مفتول دوزی مقدم بر همه جا می‌گرفت.بین دو صف مزبور راهی باریک تا شاه‌نشین بزرگ باز بود. در دو طرف تخب به طور نیم دایره شاهزادگان با لباس‌های سیاه ایستاده، هر یک یکی از وصله‌های طلا و جواهرنشان سلطنتی را از قبیل شمشیر، خنجر، گرز و سپر به دست می‌گرفتند.
• نزدیک تخت صدراعظم با جبه و شمسه صدارت ایستاده، وزرا و اعیان زیر دست وی قرار می‌گرفتند. عمله خلوت و پیشخدمت‌های مخصوص در یکی از شاه‌نشین‌های نزدیک تخت گرد می‌آمدند و خطیب‌الممالک و منجم‌باشی برابر تخت ایستاده اطبا و بعضی اروپاییانی که بنا بر خواهش به تماشا می‌آمدند پشت آنان قرار می‌گرفتند. دو پسر فتحعلی شاه جهانسوز میرزا امیرنویان و سلطان احمدمیرزا عضدالدوله پدر شاهزاده عین‌الدوله وآقا ملک‌آرا و عبدالصمدمیرزا عضدالدوله و محمدتقی میرزا رکن‌الدوله مقدم بر همه کنار تخت می‌ایستادند... آقا سیدزین‌العابدین امام جمعه تهران، با جمعی از علما نیز می‌آمدند و بعضی از خواص آنان به تخت برآمده در کنار مسند شاه می‌نشستند و بقیه در پای تخت قرار می‌گرفتند. منشی الممالک با دو تن دیگر سینی‌های دستلاف بر دست مقابل تخت می‌ایستادند (سینی‌های مزبور پر از شاهی سپید بود که با تعداد دو هزاری زرد و قدری برنج و آرد در هم ریخته بودند تا پس از تحویل آن ها را برابر خرد و کلان برند) سینی‌های محتوی کیسه‌های عیدی را در پای تخت می‌گذاردند و مسئولان کنار آن می‌ایستادند تا درموقع خود به حضور برند. کیسه‌های مزبور از تافته قرمز و بر چهار نوع بود: یکصد کیسه محتوی پنج تومان شاهی سپید و پنج اشرفی، پانصد کیسه محتوی سه تومان شاهی سپید و پنج دوهزاری زرد و سه هزار کیسه محتوی سه تومان شاهی سپید.

• یک ربع به تحویل مانده، پرده را بالا گرفته به آواز بلند ورود شاه را اعلام می‌داشت. در دم گفت و شنود و غلغله‌ای که میان حاضران برپا بود به سکوت محض مبدل می‌گشت و نظامیان در حال احترام ایستاده، دیگران سر به تعظیم فرود می‌آوردند.

ایشیک آقاسی‌باشی (رییس تشریفات) با جبه و شال و کلاه و عصای مرصع و اعتمادالحرم ـ که قدش در درازی زبانزد و بسان منار گیتی‌نما بود ـ پیشاپیش می‌آمدند. آنگاه شاه غرق درجواهر و نشان‌های سلطنتی و طلا بر کلاه با چهره گشاده و لبان خندان به دورن آمده با قدم‌های آهسته ازمیان صفوف گذشته به تخت برمی‌شد ولی بنا بر احترام آقایان علما بر صندلی مرصعی که روی تخت بود نمی‌نشست و بر مسند زربفت جا گرفته، شمشیر جهانگشای نادری را روی زانو می‌نهاد. گروهی از خواجه سرایان و خواص که به دنبال شاه آمده بودند، در کناری قرار می‌گرفتند. پس از جلوس شاه خطیب‌الممالک از صف مقابل خارج شده نزدیک تخت می‌آمد و خطبه مختصری ایراد می‌کرد، و چون به نام مبارک حضرت رسول اکرم
(ص) و حضرت امیر (ع) می‌رسید، سرها به تعظیم خم می‌شد. پس از پایان خطبه منجم‌باشی ساعت به دست پیش می‌آمد و اندک زمانی خیره به صفحه‌ آن نگریسته، آنگاه به آواز رسا می‌گفت: «به مبارکی و میمنت و اقبال وجود مسعود شاهنشاه در این ثانیه آفتاب به برج حمل تحویل گردید.»
• همان دم شیپورچی که در بیرون منتظر ایستاده بود، باد به شیپور می‌کرد و در میدان مشق توپ‌های تحویل به غرش درمی‌آمد. شاه نخست به علما و بعد به سایران تبریک می‌گفت، آنگاه قرآن مجید را به دست گرفته، تیمنا صفحه‌ای تلاوت می‌کرد. سپس حاج نظام الاسلام که از خاندان محترم و محرر امام جمعه بود برابر شاه زانو زده اندکی از تربت مخصوص در آب ریخته، تقدیم می‌داشت و شاه آن را لاجرعه می‌نوشید و بعد به دادن کیسه‌های عیدی به علما می‌پرداخت و فرزندانشان را نیز بی‌بهره نمی‌گذاشت. چون علما بیرون می‌رفتند، چند دسته موزیک که اطراف حوض برابر موزه ایستاده به احترام آقایان خاموش بودند به نواختن آهنگ‌های دلکش می‌پرداختند.

• این هنگام شاه از تخت برخاسته، بر صندلی بالای آن می‌نشست. نخست به پسرهای فتحعلی‌شاه و برادرهای خود، سپس به نایب‌السلطنه و به روسای لشگری و مستوفیان و دیگر شهزادگان و بزرگان عیدی می‌داد و با هر یک به فراخور حال صحبت می‌داشت، آنان نیز سپاسگزاری می‌کردند و کیسه‌ها را بوسیده بر سر می‌نهادند. مجلس از سه تا چهار ساعت به طول می‌انجامید و پس از پایان آن شاه به باغ می‌رفت و زمانی به تفریح می‌پرداخت و سپس به سوی اندورن روان می‌شد.

• از آنجا که باغبان‌ها می‌دانستند شاه بنفشه را بسیار دوست دارد ، دسته‌هایی زیبا از آن نوبر بهاری ترتیب داده، در سر راه تقدیم می‌داشتند و انعام‌ها می‌گرفتند. همین که شاه وارد اندرون می‌شد، بانوان بر یکدیگر پیشی گرفته به تهنیت و پابوس شوهر تاجر‌دار می‌شتافتند و غوغایی تماشایی برپا می‌خاست.

• … سپس شاه به بالاخانه قمرالسطان خانم شیرازی که یکی از زن‌های محبوبش بود برآمده مشرف به حوضی کم عرض و پر طول پای بالاخانه پشت میزی قرار می‌گرفت و دو سینی بزرگ طلا پر از مسکوک نقره و کیسه‌های شاهی سپید برابرش می‌نهادند. حوض مزبور یک زرع عمق داشت و کف آن از کاشی‌های الوان مفروش و آبش چنان شفاف بود که کوچکترین چیزی در کفش دیده می‌شد. خدمه اندرون از خرد و کلان اطراف حوض گرد می‌آمدند وشاه مشت  مشت پول‌های را میان آنها می‌پاشید. کنیزکان برای ربودن مسکوک درهم ریخته، ولوله‌ای برپا و فریادها به آسمان برمی‌شد. آنگاه شاه کیسه‌های شاهی سپید را در آب افکنده و به دست و پا زدن می‌آمدند و آب به اطراف ترشح کرده به مقدار زیاد در پاشویه می‌ریخت. کنیزان سیاه چالاکی و مهارتی شگفت از خود بروز می‌دادند و هر یک چند کیسه می‌ربودند. گاه کار به زد و خورد و کشمکش می‌کشید. فریاد کیسه‌ربایان با قهقهه بانوان درهم آمیخته در سراسر اندرون طنین‌انداز می‌شد.

• روز دوم عید سلام عام تخت مرمر منقعد می‌گشت. شاه پس از بیرون آمدن از اندرون در اطاق کوچکی جنب تالار برلیان جلوس می‌کرد تا ایشیک آقاسی‌باشی حضور سفیران را برای شرفیابی اعلام دارد. آنگاه به تالار برلیان می‌آمد و برابر سفیرکبیر عثمانی ایستاده از سلطان و خود او احوال می‌پرسید و شرح مختصری مبنی بر روابط و یگانگی دو دولت ایراد می‌کرد، سپس رو به سفیر     انگلیس کرده می‌گفت: «احوال خواهرمان ملکه انگلستان چطور است؟» و به همین ترتیب با دیگر سفرا صحبت داشته به همگان عیدی می‌داد که با نهایت ادب می‌پذیرفتند.

• در آن زمان رسم چنین بود که هر سفیری دوران اقامتش در ایران بیشتر به طول می‌انجامید در شرفیابی و ایستادن به حضور شاه بر دیگران حق تقدم داشت و نیز به هر سفیری که وارد ایران می‌شد از طرف شاه اسبی عالی‌نژاد با رشمه زرین به وی ارزانی می‌گشت. در این سلام نیز شاهزادگان بزرگ حامل وصله‌های سلطنتی بودند. خطیب‌الممالک و شمس‌الشعرا و مخاطب سلام بالای حوض بیضی شکلی که در پای ایوان روی سکویی واقع بود می‌ایستادند. قدح‌های طلای میناکاری لبریز از شربت‌های گوارا گرد حوض می‌چیدند و در هر یک قاشقی چوبی قرار داده گیلاسی چند به دورش می‌نهادند.

• جانب راست ایوان مستوفی‌الممالک با جبه مفتول‌دوزی و شال و کلاه مکلل به تمثال همایون مقدم بر مستوفیان می‌ایستاد( تمثال همایون عبارت بود از تصویر ناصرالدین‌شاه مزین به الماس که به رجال برجسته ارزانی می‌گشت و برای آن سه درجه قائل شده بود. درجه اول به دور تمثال سه ردیف الماس داشت و درجه دوم دو ردیف الماس و درجه سومم یک ردیف الماس. در سفرهای اروپا درجه اول آن را به سلاطین اهدا می‌کرد. تمثال‌ها مخصوص به استاد نامی کمال‌الملک بود و هر کس این امتیاز را می‌یافت به وی رجوع کرده به قدر مقدور و ذوق خویش پاداش می‌داد. شاه برای تشویق این مرحمت را درباره او مبذول داشته بود) در سمت چپ ایوان نایب‌السلطنه وزیر جنگ ایستاده، سران سپاهی به ترتیب درجه و منصب زیر دستش صف می‌آراستند.

• پالکونیک روس با قزاق‌هایش در یک طرف صف می‌‌کشیدند. سایر طبقات از اشراف و روسای ایل قاجار و کشیک‌خانه و عمله خلوت در خیابان‌ها می‌ایستادند. سفرا و اعضای وزارت امور خارجه و دیگر اروپاییان در اطاق‌های دو سوی ایوان می‌نشستند. چهار پیل دیوانی را نیز زینت کرده در انتهای فضا باز می‌داشتند.

• همین که همه کس و همه چیز به جای خود قرار می‌گرفتند صدای خبردار حسن‌خان آجودان باشی برمی‌خاست و شاه از در دیوانخانه با طمطراق تمام نمایان گشته با قدم‌های بلند وارد ایوان می‌شد و به تخت مرمر برآمده با لنگری مخصوص بر صندلی مرصعی که بالای آن می‌نهادند می‌نشست. به محض جلوس حسن‌خان آجودان باشی که بعد به وزیر نظام و پس از چندی به سردار کل ملقب شد به صدای رسا آغاز سلام را اعلام می‌داشت و ده دسته موزیک هم آهنگ سلام ایران را می‌نواختند، آنگاه شیپورچی باد در شیپور می‌دمید و از پی آن غرش توپ‌ها به گوش می‌رسید و تا شاه بر تخت بود شلیک ادامه می‌یافت.

• از سر در نقاره‌خانه نقاره‌چیان کرنا و سرناها را به صدا و طبل‌ها را به نوازش درمی‌آوردند. چون بانگ نقاره خاموش می‌شد خطیب‌الممالک آغاز به خطبه می‌کرد و پس از وی شمس‌الشعرا قصیده‌ای غرا در وصف عید و ذات شاهانه با آدابی خاص و حرکاتی مخصوص می‌خواند. سپس حکیم‌الممالک با شال و کلاه و چاقچور قصب سرخ غلیان نی‌پیچ سلام را در سینی مرصع به حضور می‌آورد و از تخت بالا شده آن را در پای شاه می‌نهاد و نای را به دستش می‌داد.شاه نیز بنا به رسم کشیدن غلیان می‌پرداخت. در این وقت مخاطب سلام پیش می‌آمد و شاه مختصری از خوبی هوا و طراوت بهار و فراوانی و ارزانی و برقراری امنیت و آسایش کشور با وی صحبت می‌داشت. او نیز پاسخ‌های مناسب داده از جانب مردم شکرگزاری می‌کرد. در این روز تنها رباب شمشیر و قلم عیدی مرحمت می‌شد. منشی‌الممالک با دو تن دیگر سینی‌های بزرگ پر از شاهی سپید و مسکوک زر را دور می‌گرداندند و هر یک از آن دو گروه مشتی از سکه برمی‌داشت.

• سلام سردر روز سوم عید منعقد می‌گردید و در واقع تفریحی به شمار می‌رفت. عمارت سردر بالای مدخل تخت مرمر و روبروی سردر نقاره‌خانه واقع بود. حوض هشت‌گوشی که پیوسته از فواره‌اش دو سنگ آب صافی می‌جوشید، میان فضای بین دو بنا جلوه‌گر بود و در طرف جنوبی آن توپ معرویف به «مروارید»... روی سکویی قرار داشت.

• در این روز مستوفیان و لشکریان حاضر نمی‌شدند و شاه با دسته‌ای از خلوتیان و خواص بدان جا می‌رفت. ورود تماشاچیان آزاد بود: قوچ بازها، خرس بازها و میمون بازها که در مدت سال حیوان‌های خود را برای این روز و گرفتن خلعت و انعام می‌پروراندند با بندبازان زبردست و کشتی‌گیران نامی در میدان گرد می‌آمدند. کریم‌شیره‌ای و اسمعیل بزار دو دلقک معروف نیز در آن میان حاضر می‌شدند و برای خنداندن شاه آنچه از پیر استاد داشتند به کار می‌زدند.

• نخست دو قوچ را که مانند دو گاوه کوهی پرورانده و قلاده‌های وزین در گردنشان کرده و ابلق‌های زیبا بر سر و شاخشان زده بودند به نبرد باز می‌داشتند و آن دو حیوان به هم حمله‌ور شده چندان کله بر کله شاخ بر شاخ می‌کوفتند تا یکی از میدان به در می‌رفت. سپس جنگ خروس‌های لاری آغاز می‌شد و بعضی از آنها چنان قوی و جسور بودند که حریف را به لگد و زخم سیخ از پای می‌انداختند. هر بار بین حاضران شرط‌‌‌ بندی‌های گران به عمل می‌آمد. آنگاه لوطی‌ها به رقصاندن خرس‌ها و بوزینه‌ها می‌پرداختند و بندبازان لعب‌های شیرین می‌باختند. در پایان بازی شاه از جایگاه خویش یک سینی دو قرانی و پنج قرانی برایشان به زیر می‌افکند. چون آنان به کناره می‌رفتند، پهلوانان به میدان آمده به شیرین‌کاری از قبیل شنا و میل‌بازی و کباده‌گیری و چرخ می‌پرداختند و مرشد با تنبک بزرگی که خود تقریبا در پشت آن پنهان بود در جایگاه مخصوص قرار گرفته با ضرب‌های مناسب و حماسه‌سرایی یلان را همراهی می‌کرد. سپس پهلوانان دو به دو پا به میدان می‌نهادند و گریبان یکدیگر را گرفته به زورآزمایی درمی‌آمدند.

• پهلوانی پایتخت کسی را مسلم بود که پشت دیگر یلان را به خاک رسانده باشد. از جانب شاه بازوبندی به نام «بازومهره» به وی اعطا می‌شد و تا زمانی که دیگری بر او برتری نمی‌یافت، امتیاز مزبور از آن وی بود...

• شب عید آتش‌بازی مفصلی در خیابان سردر الماسیه بر پا می‌شد. ولی شلیک زبنورک‌ها در میدان توبخانه به عمل می‌آمد. شاه با اهل حرم در ایوان سر در الماسیه به تماشا می‌نشست و نایب‌السلطنه با سران سپاه در پایین می‌ایستادند. پس از چندی آتش بازی را به میدان شمس العماره آوردند و شاه با حرم‌نشینان پشت نرده آهنین ایوان آیینه‌ای که اکنون شکست آورده و غبارآلوده برپاست می‌ایستاد. هنگام آتش‌بازی تماشاگران به اصطلاح سوت بلبلی می‌زدند و شاه از بالای ایوان به آنان جواب می‌گفت.

• تا روز سیزده مراسم دید و بازدید دراندرون شاهی ادامه داشت. دست کم روزی صدها تن از بانوان محترم با هفت قلم آرایش به آنجا آمده هر دسته بنا به سوابق به منزل یکی از زن‌های شاه می‌رفت.

• روز سیزده شاه با اهل حرم از صبح به یکی از باغ‌های دولتی می‌رفت و تا غروب را به عیش و نوش می‌گذراند...
http://hamkaran.biz/images/s8005h.gifPolice S8005 2012


عینک پلیس s8005 اوریجینال


عینک فوق اسپرت با طراحی جدید 
معروف ترین عینک طراحی شرکت پلیس


شناخته شده به عنوان عینک محبوب دیوید بکهام


http://hamkaran.biz/images/s80052.jpg


این مدل به دلیل استفاده دیوید بکهام به عینک محبوب این بازیکن معروف


فوتبال شهرت یافته و به همین دلیل طرفداران بسیاری را در سراسر جهان


جذب کرده است که موجب شده تا مدل s8005 در صدر پرفروش ترین های


عینک جهان قرار بگیرد. همچنین این عینک طوری طراحی شده که به


خوبی بر روی هر صورتی مینشیند .دارای UV 400 و لنز POLARIZED که


به راحتی توسط کارت های تست پلرایز قابل بررسی است.

 

با ستارگان همراه شوید


فقط چند قدم با جذابیت فاصله دارید


عینک فوق العاده جدید با طراحی مدرن طراحی


از اولین کسانی باشید که این عینک را امتحان می کنند !!! 


به همراه جلد چرمی اوریجینال و دستمال POLICE


قیمت فقط: 36000 تومان


http://hamkaran.biz/product/buy.gif   http://hamkaran.biz/product/buy.gif


    
http://hamkaran.biz/images/s80054.jpg


طراحی فوق العاده برای سال 2012


آخرین چیزی که برای جذابیت نیاز دارید

در میـان دوســــتان خود انگشـــــت نما باشیـــد. 

دیزاین2012 این عینک ویژه دختران و پسران می باشد.


در روزهایی که نور خورشید شدت زیادی دارد ،گیرنده های نوری شبکیه


تحریک می شوند و حساسیت کنتراست آنها کاهش می یابد. عینک های


آفتابی رنگ های نارنجی ، بنفش ، آبی را  جذب میکنند و این رنگها به


صورت رنگ خاکستری با شدتهای مختلف دیده می شوند. در مقابل


رنگهای سبز ، زرد و قرمز با این عینکها بهتر دیده می شوند و کنتراست


رنگ افزایش می یابد و همین امر باعث می شود چشمان شما در برابر


تمام مضرات در امان باشد…به همراه جلد چرمی اوریجینال و دستمال POLICEقیمت فقط: 36000 تومان


http://hamkaran.biz/product/buy.gif   http://hamkaran.biz/product/buy.gif   http://hamkaran.biz/images/s80053.jpg 


جنس لنز این عینك از شیشه ضد خش میباشد و از نظر پزشكی تائید


شده میباشند.  این عینك  دارای uv 400 و همچنین POLARIZED كامل


می باشد در نتیجه علاوه بر زیبایی ، محافظت از چشم هارا در مقابل نور


خورشید به خوبی انجام میدهد .متاسفانه به این موضوع در ایران اهمیت


خاصی داده نمیشود ولی ما به شما میگوییم حتما به چشمان خود احترام


بگذارید چرا كه تا پایان عمر به آنها نیاز دارید.و این نكته بسیار مهم است


كه عینك آفتابی دارای  استاندارد كامل بوده و از چشمانتان محافظت كند.


عینك آفتابی غیر استاندارد نه تنها از چشم محافظت نمیكند بلكه به چشم


آسیب نیز می رساند 
http://hamkaran.biz/images/s80051.jpgبه همراه جلد چرمی اوریجینال و دستمال POLICE


قیمت فقط: 36000 تومان


http://hamkaran.biz/product/buy.gif   http://hamkaran.biz/product/buy.gif
   http://hamkaran.biz/images/s8005v.gif   http://hamkaran.biz/images/s8005v.gif


نوشته : 2mim در تاریخ : شنبه 12 فروردین 1391 || نظرات()

راهنمای موتورهای جستجو: نوروز در اندرونی ناصرالدین شاه چه حال و هوایی داشت؟! نوروز اندرونی ناصرالدین شاه نوروز 91 تاریخچه عید نوروز آداب نوروز انشا در مورد عید نوروز انشا در مورد فصل یهار مقاله در مورد عید نوروز مقاله در مورد بهار عید نوروز فصل بهار نوروز باستان مقاله نوروز انشا عید انشا نوروز انشا بهار متن نوروز متن بهار ناصرالدین شاه متن آداب و رسوم آداب و رسوم ایرانیان بهار آداب و رسوم آداب و رسوم باستان برگزاری مراسم عید نوروز مراسم عید نوروز سال تحویل تحویل سال sms برای ولادت حضرت فاطمه (س) sms تولد حضرت فاطمه(س) sms جدید تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) sms میلاد حضرت فاطمه(س) اس ام اس تبریک تولد حضرت فاطمه اس ام اس میلاد حضرت فاطمه(س) اس ام اس ولادت حضرت فاطمه اس ام اس ولادت حضرت فاطمه (س) تبریک میلاد حضرت فاطمه(س) تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) دوبیتی برای میلاد حضرت فاطمه(س) دوبیتی ولادت حضرت فاطمه (س) شعر برای میلاد حضرت فاطمه(س) متن های تبریک ولادت حضرت فاطمه متون اماده تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) میلاد حضرت فاطمه(س) ولادت حضرت زهرا ولادت حضرت فاطمه (س) پیام کوتاه میلاد حضرت فاطمه(س) پیام کوتاه ولادت حضرت فاطمه (س) پیامک های تبریک میلاد حضرت فاطمه(س) پیام تبریک ولادت حضرت فاطمه پیامک تولد حضرت زهرا(س) پیامک ولادت حضرت زهرا


صفحات